Oferuję na sprzedaż korzystnie położoną działkę budowlaną o numerze 250/17 i powierzchni 1400 m2, zlokalizowaną w miejscowości Różnowo w gminie Dywity, 10 km od Olsztyna.
Działka objęta MPZP, płaska.
Do nieruchomości prowadzi droga utwardzona, a w ostatnim jej odcinku droga polna.
MEDIA:
– sieć elektroenergetyczna – przewód przebiega w drodze w odległości około 80 m
– sieć wodociągowa – przewód przebiega w drodze w odległości około 207 m, bądź możliwość wykonania studni
– sieć kanalizacyjna – przewód przebiega w drodze w odległości około 240 m
– sieć gazowa – przewód przebiega w drodze w odległości około 176 m
Działka położona w bezpośrednim sąsiedztwie działek o tym samym charakterze (już powstało tutaj kilka budynków)- przewidziana niska zabudowa jednorodzinna. Działka niezagospodarowana o prostokątnym kształcie.
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren zabudowy mieszkaniowo – usługowej w obrębie geodezyjnym Różnowo. Działka przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną (18MN).
Na terenach tych ustala się:
– zastosowanie w elewacjach budynków materiałów naturalnych: kamień, cegła, tynki o wyglądzie tradycyjnych tynków, drewno. Dachy wysokie o nachyleniu 35-45st., przy dachach dwustronnych lub wielospadowych, w przypadku zastosowania dachów mansardowych nachylenie połaci wg indywidualnych rozwiązań, dachy kryte dachówką lub materiałem dachówko podobnym w odcieniu czerwieni. Wysokość budynków do 2 kondygnacji, w tym użytkowe poddasze, wysokość budynku nie może przekraczać 9,5 m licząc od poziomu terenu. Postuluje się stosowanie ogrodzeń z materiałów naturalnych: drewno, kamień, żywopłoty itp.,
– budynki gospodarcze i garaże: jednokondygnacyjne, dachy dwuspadowe, o nachyleniu połaci 35-45st., kryte dachówką lub materiałem dachówko podobnym w odcieniu czerwieni lub ceglastym, materiał ścian tradycyjny,
– cały teren objęty opracowaniem planu położony jest na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Środkowej Łyny, w związku z tym wprowadzone zostały następujące zakazy:
– zakaz lokalizowania nowych przedsięwzięć zaliczanych do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko z wyjątkiem inwestycji realizujących cele publiczne,
– zakaz dokonywania zmian stosunków wodnych, jeśli służą innym celom niż ochrona przyrody i zrównoważone wykorzystanie użytków rolnych i leśnych oraz gospodarki rybackiej,
– likwidowania małych zbiorników wodnych oraz obszarów wodno-błotnych,
– wykonywania prac ziemnych trwale zniekształcających rzeźbę terenu.
Nakazuje się zachowanie istniejącej zieleni wysokiej stanowiącej zadrzewienia śródpolne;
dopuszcza się możliwość łączenia działek w celu uzyskania jednej większej działki; intensywność zabudowy nie może przekraczać 40%; powierzchnia biologicznie czynna nie może być mniejsza niż 40%, powierzchni działki.
Zapraszam na prezentację!
Kontakt:
Magdalena Hermanowska
tel. kom. 734 734 928
mail: magdalena@warmiabrokers.pl
www.warmiabrokers.pl
Współpracujemy z innymi biurami nieruchomości i pośrednikami.
Opis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie informacji uzyskanych od właściciela nieruchomości.
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego i może ulegać zmianie.